FS200R12PT4
Артикул производителя:
FS200R12PT4
Производитель/Бренд:
Cypress Semiconductor Corp
Краткое описание:
INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTO
Производитель :
Cypress Semiconductor Corp
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) :
280 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
1 mA
IGBT Type :
Trench Field Stop
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
14 nF @ 25 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
Yes
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
1000 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
AG-ECONO4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.15V @ 15V, 200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V