MG400HF12MRC2
Артикул производителя:
MG400HF12MRC2
Производитель/Бренд:
Yangjie Technology
Краткое описание:
Transistors - IGBTs - Modules C2
Производитель :
Yangjie Technology
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) :
580 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
1 mA
IGBT Type :
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
28000 pF @ 25 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Module
Power - Max :
1.925 kW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
C2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.4V @ 15V, 400A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V