MG100HF12LEC1
- Артикул производителя:
- MG100HF12LEC1
- Производитель/Бренд:
- Yangjie Technology
- Краткое описание:
- Transistors - IGBTs - Modules C1
- Производитель :
- Yangjie Technology
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Modules
- Configuration :
- Single Switch
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 100 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 1 mA
- IGBT Type :
- NPT
- Input :
- Standard
- Input Capacitance (Cies) @ Vce :
- 6700 pF @ 25 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- NTC Thermistor :
- No
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 675 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 3V @ 15V, 100A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1200 V