MG12300D-BN2MM
Артикул производителя:
MG12300D-BN2MM
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
IGBT MODULE 1200V 480A 1450W D3
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) :
480 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
1 mA
IGBT Type :
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
21 nF @ 25 V
Mounting Type :
Chassis Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
D-3 Module
Power - Max :
1450 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
D3
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
1.7V @ 15V, 300A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V