FF400R16KF4NOSA1
- Артикул производителя:
- FF400R16KF4NOSA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IGBT MODULE
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Transistors - IGBTs - Modules
- Configuration :
- 2 Independent
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 400 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 3 mA
- IGBT Type :
- Input :
- Standard
- Input Capacitance (Cies) @ Vce :
- 65000 pF @ 25 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- NTC Thermistor :
- No
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 3.1 kW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 3.7V @ 15V, 400A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1600 V