MMUN2234LT1G
- Артикул производителя:
- MMUN2234LT1G
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- TRANS PREBIAS NPN 50V SOT23-3
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 100 mA
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 500nA
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
- 80 @ 5mA, 10V
- Frequency - Transition :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 246 mW
- Product Status :
- Active
- Resistor - Base (R1) :
- 22 kOhms
- Resistor - Emitter Base (R2) :
- 47 kOhms
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3 (TO-236)
- Transistor Type :
- NPN - Pre-Biased
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
- 250mV @ 1mA, 10mA
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 50 V