NSS60601MZ4T1G
Артикул производителя:
NSS60601MZ4T1G
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
TRANS NPN 60V 6A SOT223
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
Current - Collector (Ic) (Max) :
6 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
120 @ 1A, 2V
Frequency - Transition :
100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Power - Max :
800 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-223 (TO-261)
Transistor Type :
NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 600mA, 6A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
60 V