ZXTN25100DZTA
- Артикул производителя:
- ZXTN25100DZTA
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- TRANS NPN 100V 2.5A SOT89-3
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Transistors - Bipolar (BJT) - Single
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 2.5 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 50nA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
- 300 @ 10mA, 2V
- Frequency - Transition :
- 175MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-243AA
- Power - Max :
- 2.4 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-89-3
- Transistor Type :
- NPN
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
- 345mV @ 250mA, 2.5A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 100 V