DME50C010R
Артикул производителя:
DME50C010R
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
TRANS NPN/PNP DARL 50V SMINI5
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
210 @ 2mA, 10V
Frequency - Transition :
150MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Power - Max :
150mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMini5-F3-B
Transistor Type :
NPN, PNP Complementary Darlington
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 10mA, 100mA, 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V