CA3083M96
Артикул производителя:
CA3083M96
Производитель/Бренд:
Harris Corporation
Краткое описание:
TRANSISTOR HIGH CURRENT NPN TRAN
Производитель :
Harris Corporation
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
10µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
40 @ 50mA, 3V
Frequency - Transition :
450MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Max :
500mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-SOIC
Transistor Type :
5 NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
700mV @ 5mA, 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
15V