NSVT30010MXV6T1G
Артикул производителя:
NSVT30010MXV6T1G
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
TRANS 2PNP 30V 0.1A SOT563
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
420 @ 2mA, 5V
Frequency - Transition :
100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOT-563, SOT-666
Power - Max :
500mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-563
Transistor Type :
2 PNP (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
600mV @ 5mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
30V