CMKT5089M10 TR PBFREE
Артикул производителя:
CMKT5089M10 TR PBFREE
Производитель/Бренд:
Central Semiconductor Corp
Краткое описание:
TRANS 2NPN 25V 0.05A SOT363
Производитель :
Central Semiconductor Corp
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
50mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
400 @ 100µA, 5V
Frequency - Transition :
50MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max :
350mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-363
Transistor Type :
2 NPN (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
25V