MCH6001-TL-E
Артикул производителя:
MCH6001-TL-E
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
TRANS 2NPN 8V 0.15A 6MCPH
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
150mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
60 @ 50mA, 5V
Frequency - Transition :
16GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Power - Max :
600mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
6-MCPH
Transistor Type :
2 NPN (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
8V