UMB10NFHATN
Артикул производителя:
UMB10NFHATN
Производитель/Бренд:
Kionix Inc.
Краткое описание:
PNP+PNP DIGITAL TRANSISTOR (CORR
Производитель :
Kionix Inc.
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
80 @ 10mA, 5V
Frequency - Transition :
250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max :
150mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
UMT6
Transistor Type :
2 PNP Pre-Biased (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 250µA, 5mA