MMPQ3904
Артикул производителя:
MMPQ3904
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
TRANS 4NPN 40V 0.2A 16SOIC
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
200mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
100 @ 10mA, 1V
Frequency - Transition :
250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Max :
1W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-SOIC
Transistor Type :
4 NPN (Quad)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 5mA, 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
40V