PHPT610035PKX
Артикул производителя:
PHPT610035PKX
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
TRANS 2PNP 100V 3A LFPAK56D
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
3A
Current - Collector Cutoff (Max) :
100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
150 @ 500mA, 10V
Frequency - Transition :
125MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
SOT-1205, 8-LFPAK56
Power - Max :
1.25W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
LFPAK56D
Transistor Type :
2 PNP (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
360mV @ 200mA, 2A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
100V