NST65011MW6T1G
Артикул производителя:
NST65011MW6T1G
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
TRANS 2NPN 65V 0.1A SC88
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
200 @ 2mA, 5V
Frequency - Transition :
100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max :
380mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SC-88/SC70-6/SOT-363
Transistor Type :
2 NPN (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
600mV @ 5mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
65V