BTA416Y-600C,127
- Артикул производителя:
- BTA416Y-600C,127
- Производитель/Бренд:
- WeEn Semiconductors
- Краткое описание:
- TRIAC 600V 16A TO220AB
- Производитель :
- WeEn Semiconductors
- Категория товара :
- Thyristors - TRIACs
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 35 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 35 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 160A, 176A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 16 A
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3 Isolated Tab
- Supplier Device Package :
- TO-220AB
- Triac Type :
- Standard
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.5 V
- Voltage - Off State :
- 600 V