BTB04-600SL
- Артикул производителя:
- BTB04-600SL
- Производитель/Бренд:
- STMicroelectronics
- Краткое описание:
- TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Категория товара :
- Thyristors - TRIACs
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 10 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 15 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 35A, 38A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 4 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TO-220
- Triac Type :
- Logic - Sensitive Gate
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 600 V