PZM20NB3,115
- Артикул производителя:
- PZM20NB3,115
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 20V 300MW SMT3
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 70 nA @ 15 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 20 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SMT3; MPAK
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 20 V