BZX284-B24,115
- Артикул производителя:
- BZX284-B24,115
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 24V 400MW SOD110
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 16.8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 30 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 400 mW
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 24 V