BZX284-B18,115
- Артикул производителя:
- BZX284-B18,115
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 18V 400MW SOD110
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 12.6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 20 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 400 mW
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 18 V