DDZX8V2CQ-7
- Артикул производителя:
- DDZX8V2CQ-7
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 6.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 8 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Tolerance :
- ±2.56%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 8.2 V