BZX79B5V1 A0G
Артикул производителя:
BZX79B5V1 A0G
Производитель/Бренд:
Taiwan Semiconductor Corporation
Краткое описание:
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35
Производитель :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 mA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
500 mW
Supplier Device Package :
DO-35
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V