BZX79B4V7 A0G
- Артикул производителя:
- BZX79B4V7 A0G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35
- Производитель :
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 mA @ 3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 80 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- DO-35
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.7 V