BZW03C24-TR
- Артикул производителя:
- BZW03C24-TR
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 24V 1.85W SOD64
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 18 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 3.5 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 1.85 W
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 1 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 24 V