BZW03C180-TR
- Артикул производителя:
- BZW03C180-TR
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 180V 1.85W SOD64
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 130 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 210 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case :
- SOD-64, Axial
- Power - Max :
- 1.85 W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOD-64
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 1 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 180 V