BZG03C270TR3
Артикул производителя:
BZG03C270TR3
Краткое описание:
DIODE ZENER 270V 1.25W DO214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 200 V
Impedance (Max) (Zzt) :
1 kOhms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
1.25 W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
270 V