2EZ8.2D2E3/TR12
- Артикул производителя:
- 2EZ8.2D2E3/TR12
- Производитель/Бренд:
- Microsemi Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 8.2V 2W DO204AL
- Производитель :
- Microsemi Corporation
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 2.3 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- DO-204AL, DO-41, Axial
- Power - Max :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-204AL (DO-41)
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 8.2 V