CZRSC55C6V8-G
- Артикул производителя:
- CZRSC55C6V8-G
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 6.8V 500MW 0805
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 16.7 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 8 Ohms
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 0805
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.8 V