CZRSC55C2V2-G
Артикул производителя:
CZRSC55C2V2-G
Производитель/Бренд:
Comchip Technology
Краткое описание:
DIODE ZENER 2.2V 500MW 0805
Производитель :
Comchip Technology
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
75 µA @ 5.2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
85 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.2 V