CZRNC55C47-G
- Артикул производителя:
- CZRNC55C47-G
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 47V 500MW 1206
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 35.3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 110 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 1206
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 47 V