MAZD20000L
- Артикул производителя:
- MAZD20000L
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 20V 120MW SSSMINI2
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 15 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 80 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 2-SMD, Flat Lead
- Power - Max :
- 120 mW
- Supplier Device Package :
- SSSMini2-F2
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 20 V