MAZ251000G
Артикул производителя:
MAZ251000G
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
DIODE ZENER 51V 1W DO41
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 33 V
Impedance (Max) (Zzt) :
50 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max :
1 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO41-A1
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
51 V