MAZ22700AG
- Артикул производителя:
- MAZ22700AG
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 27V 1W DO41
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 18 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- DO-204AL, DO-41, Axial
- Power - Max :
- 1 W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- DO41-A1
- Tolerance :
- ±7%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 27 V