1N5347B/TR12
- Артикул производителя:
- 1N5347B/TR12
- Производитель/Бренд:
- Microsemi Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 10V 5W T18
- Производитель :
- Microsemi Corporation
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 7.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 2 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 5 W
- Product Status :
- Obsolete
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 1 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 10 V