BZY91C16
- Артикул производителя:
- BZY91C16
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 11 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 0.6 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 5000 W
- Tolerance :
- ±5.63%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 10 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 16 V