BZY91C24R
- Артикул производителя:
- BZY91C24R
- Производитель/Бренд:
- Naina Semiconductor Ltd.
- Краткое описание:
- ZENER DIODE 24V 75W DO-5
- Производитель :
- Naina Semiconductor Ltd.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 16 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 0.9 Ohms
- Mounting Type :
- Stud Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case :
- DO-203AB, DO-5, Stud
- Power - Max :
- 75 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-5
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 24 V