BZY93C12
Артикул производителя:
BZY93C12
Производитель/Бренд:
Solid State Inc.
Краткое описание:
DO4 20 WATT ZENER DIODES
Производитель :
Solid State Inc.
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
1 Ohms
Mounting Type :
Stud Mount
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
DO-203AA, DO-4, Stud
Power - Max :
20 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-4
Tolerance :
±5.42%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V