BZX84-B27/DG/B3215
Артикул производителя:
BZX84-B27/DG/B3215
Производитель/Бренд:
Freescale Semiconductor - NXP
Краткое описание:
DIODE ZENER 27V 250MW TO236AB
Производитель :
Freescale Semiconductor - NXP
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 50 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
250 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V