BZT52B13
- Артикул производителя:
- BZT52B13
- Производитель/Бренд:
- Yangjie Technology
- Краткое описание:
- ZENER DIODE 13V 0.5W SOD-123
- Производитель :
- Yangjie Technology
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 10 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±2.15%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 13 V