BZT52B2V4S
- Артикул производителя:
- BZT52B2V4S
- Производитель/Бренд:
- Yangjie Technology
- Краткое описание:
- ZENER DIODE 2.4V 0.2W SOD-323
- Производитель :
- Yangjie Technology
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 45 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Max :
- 300 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Tolerance :
- ±2.5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.4 V