BZT52B13S
- Артикул производителя:
- BZT52B13S
- Производитель/Бренд:
- Yangjie Technology
- Краткое описание:
- ZENER DIODE 13V 0.2W SOD-323
- Производитель :
- Yangjie Technology
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 10 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Max :
- 300 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Tolerance :
- ±2.15%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 13 V