TDZ5V6J/ZL,135
- Артикул производителя:
- TDZ5V6J/ZL,135
- Производитель/Бренд:
- NXP Semiconductors
- Краткое описание:
- NEXPERIA TDZ5V6J - ZENER DIODE,
- Производитель :
- NXP Semiconductors
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 2.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 40 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SC-90, SOD-323F
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-323F
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.6 V