BZX85C22
- Артикул производителя:
- BZX85C22
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- ZENER DIODE, 22V, 5%, 1W, UNIDIR
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 16 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Power - Max :
- 1.3 W
- Supplier Device Package :
- DO-41G
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 22 V