BZV85-C68,113
- Артикул производителя:
- BZV85-C68,113
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 68V 1.3W DO41
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 48 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 200 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Package / Case :
- DO-204AL, DO-41, Axial
- Power - Max :
- 1.3 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-41
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 50 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 68 V