BZT52C9V1GW
Артикул производителя:
BZT52C9V1GW
Производитель/Бренд:
Diotec Semiconductor
Краткое описание:
ZENER, SOD-123, 9.1V, 0.35W, 5%
Производитель :
Diotec Semiconductor
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
350 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.65 V