BZX84C51
- Артикул производителя:
- BZX84C51
- Производитель/Бренд:
- Yangjie Technology
- Краткое описание:
- Diodes - Rectifiers - Single SOT
- Производитель :
- Yangjie Technology
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 35.7 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 180 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 350 mW
- Supplier Device Package :
- SOT-23
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 51 V