1N5280D-1
- Артикул производителя:
- 1N5280D-1
- Краткое описание:
- VOLTAGE REGULATOR
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 144 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 2400 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AH, DO-35, Axial
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- DO-35 (DO-204AH)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 190 V