1N5271BE3
- Артикул производителя:
- 1N5271BE3
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 100V 500MW DO35
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 76 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 500 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 100 V